#Bedrijfsvoering

Tip: Beloon meewerkende kinderen

Werken uw kinderen mee in het aannemingsbedrijf, als vaste kracht in het weekend of als vakantiehulp? Het kan fiscaal interessant zijn om hen te belonen voor hun werkzaamheden.

Kinderen hebben vaak geen ander werk. Hierdoor is hun inkomen in de laagste belastingschijf belast en blijft de eerste 5.000 à 6.000 euro vaak belastingvrij. Daar komt bij dat de kosten voor uw aannemingsbedrijf aftrekbaar zijn van de inkomstenbelasting.

Maar let op: kinderen van 15 jaar en ouder die meewerken in het bedrijf van hun ouders zijn wel in dienstbetrekking. Of er is op grond van de familieband sprake van een fictieve dienstbetrekking. Met de daarbij behorende arbeidsvoorwaarden.

Bron: ZZP Boekhouder

Discussie zien we graag op Aannemervak, maar wel met respect voor elkaar. Wij vragen daarom om onder volledige naam te reageren. Lees onze andere regels voor discussie hier. Met het plaatsen van een reactie verklaart u zich akkoord met deze regels.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Met deze wekelijkse nieuwsbrief blijf je op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in de bouw.