De bouw- en infrasector is 15 jonge vakkampioenen rijker. 315 mbo’ers lieten zich van hun beste kant zien tijdens Skills The Finals, het nationaal kampioenschap van Skills Heroes, dat van 16 tot en met 18 maart in RAI Amsterdam plaatsvond.
Skills Heroes zijn mbo-vakwedstrijden, variërend van autotechnicus en bloembinden tot bouwtimmeren en grafisch ontwerpen. Doel van deze wedstrijden is om aanstormend vaktalent een podium te geven en beroepsonderwijs naar een hoger niveau te tillen.
De volgende mbo-talenten werden nationaal kampioen in hun vak. De gouden medaillewinnaars zijn:
- Rick Lammerink – Hezingen – Bouwtimmerman – ROC van Twente
- Ruud van der Heijden – Nistelrode – Meubelmaker – ROC de Leijgraaf
- Tim Klessens – Someren – Metselaar – ROC Ter AA
- Hans Huizinga – Oostwold – Schilder – Drenthe College
- Stan Vissers – Sint-Michielsgestel – Stukadoor – Koning Willem I College
De zilveren medaillewinnaars zijn:
- Dani van der Veen – Beerze – Bouwtimmerman – Alfa-college
- Hylke Bootsma – Sexbierum – Meubelmaker – ROC Friese Poort
- Erik Hop – Ermelo – Metselaar – Deltion College
- Rutger van Antwerpen – Barendrecht – Schilder – ROC Da Vinci College
- Stef van der Heijden – Geffen – Stukadoor – Koning Willem I College
De bronzen medaillewinnaars zijn:
- Lyonn Elshof – Lichtenvoorde – Bouwtimmerman – Graafschap College
- Tim van der Plas – Rijnsburg – Meubelmaker – Hout en Meubileringscollege
- Luke van de Broek – Putten – Metselaar – MBO Amersfoort
- Jeroen Bestebreur – Oud-Beijerland – Schilder – ROC Da Vinci College
- Teun van Berlo – Veghel – Stukadoor – Koning Willem I College
Meerdere winnaars van Skills Heroes kunnen zich plaatsen voor een volgende uitdaging: WorldSkills 2017, het WK voor beroepen. Dit event vindt plaats van 14 t/m 19 oktober in Abu Dhabi, de Verenigde Arabische Emiraten. Zo’n 1.300 jongeren nemen het daar op tegen vakgenoten uit 58 landen. Binnenkort wordt bekendgemaakt welke Nederlandse winnaars naar het WK gaan.
Discussie zien we graag op Aannemervak, maar wel met respect voor elkaar. Wij vragen daarom om onder volledige naam te reageren. Lees onze andere regels voor discussie hier. Met het plaatsen van een reactie verklaart u zich akkoord met deze regels.