Veiligheidsles voor ROC-leerlingen

In november krijgen 1.000 ROC-leerlingen les in veiligheid in de bouw- en metaalsector. De lessen worden georganiseerd door CNV Vakmensen en Arbouw.

Bedrijfsongevallen

De lessen moeten jongeren bewuster maken van de risico’s en dat is niet voor niets. Uit cijfers blijkt dat jonge werknemers twee keer zo vaak slachtoffer zijn van een bedrijfsongeval dan 50-plussers. Gemiddeld komen jaarlijks ongeveer 19.000 jongeren na een arbeidsongeval op de spoedeisende hulp.

Veilig werken

De gastlessen zijn onderdeel van de ‘Maand van de Veiligheid’, een initiatief van CNV Vakmensen en Arbouw. Veiligheidsdeskundigen verzorgen in totaal 75 lessen voor eerste- en tweedejaars leerlingen van ROC’s. Gastlessen voor de bouw zijn er deze maand onder meer in Delft, Den Haag, Drachten, Groningen, Hardinxveld-Giessendam, Heerhugowaard, Rijnland, Sneek, Stadskanaal en Woerden. Gastlessen voor de metaaltechniek zijn onder andere in Assen, Emmen, Groningen, Hardenberg, Hoogeveen, Leeuwarden en Stadskanaal.

Margriet Brus

Sinds mei 2012 redacteur van het blad Aannemer en de site Aannemervak.nl. Interesse in social media en getrouwd met een bouwer. Naar alle berichten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.