Van Wijnen is Veiligste Bouwer 2025

V.l.n.r. Anne Verhulst (KPE), Gerrit Bruinink (Van Wijnen), Alexander Besselsen, (Van Wijnen), Rick Leusink (Van Wijnen), Gert van Ravenhorst, (Van Wijnen), Marcel Kouwenhoven (Van Wijnen), Niek Hartgerink (Van Wijnen), Heilke Joosten (Brain Based Safety), Juni Daalmans (Brain Based Safety) Mervyn Detmar (Van Wijnen). (Foto: Tom de Kort)

De vestigingen Harderwijk-Zwolle en Amsterdam van Van Wijnen zijn uitgeroepen tot Veiligste Bouwer 2025. Het bedrijf versloeg in de finale Hazenberg en Nico de Bont Vught en Boele & Van Eesteren Rijswijk.

“Wij zijn super trots dat wij deze prijs in ontvangst mogen nemen. En dankbaar voor alle waardevolle collega’s en samenwerkingspartners die dit samen met ons voor elkaar hebben gekregen. Het blijven faciliteren naar de gewenste veiligheidsoplossingen loont! Het is een continu proces van bijscholen en verbeteren”, aldus Alexander Besselsen, veiligheidskundige bij Van Wijnen Harderwijk-Zwolle. De award, een kunstwerk van kunstenaar Mike Pepels, bestaande uit een veiligheidsschoen met gouden stalen neus, gaat rouleren tussen de betrokken vestigingen.

Volwassen veiligheidscultuur

De verkiezing, een initiatief van Brain Based Safety en KPE Bouw & Infra, draait niet om incidentcijfers maar om het veiligheidsklimaat binnen organisaties. Van Wijnen Harderwijk-Zwolle  en Amsterdam onderscheiden zich volgens de jury door een zeer sterke en volwassen veiligheidscultuur. “De processen zijn strak georganiseerd, medewerkers voelen zich betrokken en verantwoordelijk en veiligheid is duidelijk verankerd in het dagelijks werk. Er wordt niet alleen over veiligheid gepraat maar het wordt zichtbaar en consequent in de praktijk gebracht. Kortom, Van Wijnen laat zien wat er mogelijk is wanneer veiligheid écht onderdeel is van de bedrijfscultuur”, aldus de jury.

In 2024 ging Kondor Wessels Amsterdam met de titel Veiligste Bouwer naar huis.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.